Eduki publikatzailea

Argitaratze-data: 2022/07/05

San Fermin jaiak 2022

Antxon, uztailaren 6tik 10era

UZTAILAK 6, ASTEAZKENA

  • 15:30 Haurren futbito txapelketa Lizeoko zelaian: 8-11 eta 12-15 urte.
  • 17:00 Pala finala (Papin).
  • 17:30 Karro poteoa + zurrakapotea (Topagune).
  • 18:30 Moliñomari (Topagunea).
  • 19:30 Jaien aurkezpena.
  • 20:00 Txupinazoa. Buruhandiak eta Erraldoiak.
  • Ondoren, txatoak Armonian.
  • 20:30 Antxoko futbito txapelketaren finala.
  • 20:30 Salbea.
  • 20:30 Brindisa Zumardian.
  • 21:45 Bingoa (Papin).
  • 22:00 Afaria, norberak eramandakoarekin (Topagunea).
  • 22:30 Hiltzailearen jolasa (Topagunea).
  • 00:00 DJ Humi (Papin).
  • 00:00-04:00 Kontzertua: “Txapito Guzman eta Ibarrako langostinoak” (Topagunea).
  • Ondoren, DJ Txillardegi (Topagunea).

UZTAILAK 7, OSTEGUNA San Fermin eguna

  • 06:00 Diana
  • 07:00 Gaupaseroen argazkia eta Gosaria (Topagunea).
  • 12:00-14:00 Ur olinpiadak (Papin).
  • 12:00 Zendutako saltseroak oroitzeko meza.
  • Ondoren, saltseroak Tximeleta txarangarekin 20:00ak arte.
  • 13:00 Buruhandien eta erraldoien konpartsa.
  • 13:00 Sardina-jana (Galepetarrak).
  • 14:00 Saltseroen bazkaria.
  • 16:00-18:00 Ur olinpiadak (Papin).
  • 17:30 Toka txapelketa (Kupeldegi).
  • 18:00 Haur danborrada.
  • 18:00 Festa: Kampsa – Correos music.
  • 18:00 Mojito lehiaketa + batxata ikastaroa (Papin)
  • 19:00 Herri kirolak, Biteri plazan / Deporte rural en plaza Viteri (Basari)
  • 19:00 Mojito lehiaketa eta dantza Ikastaroak (Topagunea).
  • 20:00 Saltsa + batxata ikastaroa (Papin).
  • 21:00 Bingoa + maillot horia (Papin).
  • 00:00 Hodax B2B Garinbo (Papin).
  • 00:00 Play Back (Topagunea).
  • 01:00 Kuadrillen arteko DJ gaua (Topagunea).
  • 01:00 Pattor (Papin).
  • 02:00 Lasa (Papin).

UZTAILAK 8, OSTIRALA Gazte eguna

  • 11:00-13:00 Haurrentzako arrantza txapelketa (Galepertarrak).
  • 13:00 Buruhandien eta erraldoien konpartsa.
  • 14:30 Gazte bazkaria (Gazte Asanblada).
  • Elektrotxaranga (Gazte Asanlada).
  • 20:00 Euskal Jaia.
  • 20:00 Yogurina Borova eta Holly festa (Topagunea).
  • Ondoren, Andoni Ollokiegi.
  • 21:00 Bingoa + maillot horia (Papin).
  • 21:30 Danborradaren afaria.
  • 23:30-03:30 Akerbeltz.
  • 00:00 DJ Karlos (Mimos).
  • 00:00 Helduen danborrada.
  • 00:00 DJ Itzalpeko laguna (Papin).
  • 03:00 DJ Jonkass (Topagunea).

UZTAILAK 9, LARUNBATA Euskal Jaia

  • 06:00 Diana
  • 06:30 Gaupaseroen bingoa (Papin).
  • 10:30 Haurren pala txapelketa.
  • 10:00-12:00 Galeperren tiraketa bertakoentzat (Galepertarrak).
  • 11:30 Toka txapelketa (jubilatuak).
  • 12:00 Marianito dastaketa (Topagunea).
  • 13:00 Buruhandien eta erraldoien konpartsa.
  • 15:00 Skate txapelketa (Kampsa).
  • 14:30 Bazkari herrikoia (jubilatuak).
  • 15:00 Grafitti erakustaldia (Papin).
  • 17:00 Dantzaldia (jubilatuak).
  • 17:00 Parkour erakustaldia eta tailerra (Papin).
  • 18:00 Mikrofono irekia (Papin).
  • 19:00 Luncha (Basari).
  • 19:00 Bertsolariak: Andoni Egaña, Amets Arzallus, Nerea Ibarzabal, Alaia Martin (Mimos).
  • 20:30 Danborrada (Basari).
  • 21:00.01:00 Kontzertuak:Kaos y Semen, Young Kids, Missile, Anonimos, Malos tiempos bastardos (Kampsa).
  • 21:00-22:00 Kresala.
  • 22:00 RAP kontzertuak (Papin).
  • 00:00 DJ Karlos (Mimos).
  • 00:00 “Sindrome norte” (Papin).
  • 00:30 DJ Txita (Topagunea).
  • 01:00-04:00 Kresala.
  • 01:00 “Street Bastards” (Papin).
  • 04:00 DJ Karmele (Papin).

UZTAILAK 10, IGANDEA Haurren eguna

  • 06:00 Diana (Topagune).
  • 06:30 Elektrodiana (Papin).
  • 07:00 Dianaren ondoren, techno partya (Kampsa).
  • 11:00-13:00 Karabina txapelketa haurrentzat eta helduentzat (Galepertarrak).
  • 11:30-13:30 Puzgarriak.
  • 13:00 Buruhandien eta erraldoien konpartsa.
  • 14:00 Haurren bazkaria.
  • 14:30 Parrillada (Topagunea).
  • Ondoren, bingo musikatua.
  • 17:00 Antzerkia: Ehiztari ehizatua.
  • 17:00-19:00 Puzgarriak.
  • 17:00-21:00 Jolasak + ping pong Txapelketa (Papin).
  • 19:00 Muxikoak.
  • 19:00 Apar festa.
  • 21:00 Bingoa + maillot horia (Papin).
  • 00:00 Zezensuzkoa.
  • GAIXOA NI