Eduki publikatzailea

San Pedroko jaiak 2017

SAN PEDROKO JAIAK 2017

Ekainak 24

  • 16:30  triatloi herrikoia

Ekainak 25

  • 9:00  diana txistulariekin
  • 14:00 erretiratuen bazkaria: 1937. urteko kintoen omenaldia.

Ekainak 28

  • 17:00 haurrentzako merienda portuko etxeetan
  • 17:30 buruhandiak frontoian
  • 18:00 haurren danborrada portuko etxeetatik
  • 19:30 ongietorria 2016an jaiotako sanpedrotarrei 
  • 20:00 txupinazoa jubilatuen elkartearen eskutik
  • 21:30 helduen danborrada Pabloeneatik
  • 00:30 Kalparranda

Ekainak 29

  • 9:00 diana txitulariekin
  • 11:30 inudeak eta artzainak (haurrak)
  • 12:00 meza: licinio refice
  • 16:00 haurrentzako antzerkia salbion: 'Tomaxek 10 urte bete ditu'
  • 17:30 frontenis finalak
  • 18.30 buruhandi eta erraldoiak
  • 19:00 saskibaloi finala
  • 19.30 futbito finala
  • 21:00 goazen nait txikia kaian
  • 22:30 goazen nait kaian

Ekainak 30

  • 11:00 busti zaitez haurren eta nerabeen tratu onaren alde frontoian
  • 12:00 Buztina eta Eskamak partida (8 urte arte)
  • 12:30 Buztiña eta Eskamak partida (9-13 urte). Ondoren haurrentzako bazkaria antxetan
  • 16:00 puzgarriak frontoian
  • 19:00 ur festa
  • 19:00 bote/rana txapelketa begihaundin
  • 20:30 muskulo taldearen kontzertua begihaundin
  • 23:00 kontzertuak kaian:
    • Egurra ta kitto
    • El 5º con tenedor
    • Autobus magikoa
    • Gau elektronikoa

Uztailak 1. (arrantzalez jantzita)

  • 8:30 arraitxiki txapelketa
  • 10:00 porrusalda txaranga (txuri-gorriz jantzita)
  • 11:30 'San Pedron bizi' egunaren hasiera
  • 13:00 arraitxiki txapelketaren sari banaketa torreatzen
  • 14:30 presoen aldeko bazkaria antxetan
  • 14:30 paella-jana arraunlari kalean (txartelak aldez aurretik erosita). Bitartean eta ondoren sanpedrotarron norgehiagoka
  • 19:30 kukaña
  • 21:30 elektrotxaranga herriko kaleetan
  • 23:00 kontzertuak kaian:
    • Patxadaz
    • Korkones
    • Eskarmentu
  • 2:00 Polas eta Makau DJ-ak

Uztailak 2

 

JAI-EGITARAUA

PDF 11,3 Mb

Egitaraua bi hizkuntzetan, irudiak eta argazkiak

  • 11:30 goma-paletako finala
  • 12:00 inudeak eta artzainak (helduak)
  • 17:00 haurren eskupilota finala. Gero buruhandiak frontoian
  • 18:00 herriko eskupilota finala
  • 19:00 eskupilota jaialdia
  • Mikel Goñi - Otxandorena
  • Aritz Lasa - Eskudero
  • 19:30 ogitarteko txapelketa
  • 20:00 Kantuz frontoian. Ondoren, herri afaria frontoian etxetik eramandako jakiekin
  • 21:00 erromeria frontoian modestorekin
  • 22:45 zezentxoak frontoian
  • 23:00 zezensuzkoa frontoian